مرکز آموزش روبان پاسخ به سوالات متداول زیبایی و سلامت

سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

چگونه دست‌هایمان را جوان نگه داریم؟

مراقبت از پوست دست

پوست دست اغلب تمایل به خشک شدن دارد، بنابراین باید دست ها را با کرم مناسب نوع پوست دست مرطوب کنید

۱- داشتن شیوه‌ی زندگی سالم همواره مؤثر است -حتی زمانی که مسئله مربوط به دست‌ها باشد. خانم دکتر ناتالی آبوچار می‌گوید: «داشتن یک رژیم غذایی مناسب با قند پایین٬ همراه با ورزش و یک شیوه‌ی سالم زندگی روند پیر شدن دست‌ها را کاهش می‌دهد و تحلیل کلاژن و الاستین را به تأخیر می‌اندازد».
۲- مراقبت از دست در راستای تماس زیاد با نور خورشید خطرات ناشی از پرتو UV را کاهش می‌دهد. استفاده از کرم دست حداقل یک بار در روز نیز به تقویت رطوبت دست کمک می‌کند.
۳- آبوچار معتقد است که راه‌کارهای بسیاری در راستای  برخورد با پوست وجود دارد که می تواند باعث طراوت بخشیدن به پوست در آستانه‌ی پیر‌شدن شود. پلاکت به دست آمده از سلول‌هایتان را به پوست تزریق کنید چرا که این کار باعث تولید کلاژن و الاستین می‌شود.
۴- اشباع‌کننده‌های پوستی می‌تواند جهت از بین بردن چروک برای احیای پوست در دست‌های چروکیده استفاده شده و برجستگی رباط‌ها و رگ‌ها را بپوشاند.

عناوین جایگزین:

  • از پوست دستمان با چه روشهایی مراقبت کنیم؟

منابع:

  • msn

مطالب مرتبط

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>