مرکز آموزش روبان پاسخ به سوالات متداول زیبایی و سلامت

سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

آیا استفاده از رژهای مایع حاوی ضدآفتاب الزامیست؟

زمانی که از ضدآفتاب سخن می گوییم معمولا لب ها را در نظر نمی گیریم. در حالیکه پوست لب بسیار حساس بوده و فاقد ملانین می باشد، که الزاما ترکیبات ضروری داخل پوست را در برابر تشعشع UV محافظت می کند. البته رژ لب های مات به عنوان سدی در برابر این تشعشعات عمل می کند (که یکی از مهمترین دلایل سرطان پوست لب ها می باشد و بطور قابل ملاحظه ای در آقایان بیشتر از خانم هاست.)

رژ لب مایع حاوی ضدآفتاب

زمانی که برچسب SPF رژ لب را جستجو می کنید از وجود یکی از ترکیبات روغن بادام، دی اکسید تیتانیوم یا اکسید زینک اطمینان حاصل کنید. چنانچه وجود این ترکیبات مشخص نباشد و در جای دیگر نیز مندرج نشده باشند نمی توان به خاصیت ضدآفتاب بودن آن محصول اطمینان داشت.

 

به منظور محافظت کلی لب ها در برابر نور خورشید بهتر است قبل از مصرف رژ لب از یک مرهم لب استفاده نمود و یا از رژ لبی استفاده کرد که حاوی ترکیبات ضدآفتاب باشد. بعضی از شرکت های محصولات آرایشی  رژهای مایع حاوی ضدآفتاب های موثر UVA/UVB را تولید می کنند.

عناوین جایگزین:

  • از رژهای مایع ضدآفتاب چه می دانید؟
  • آیا رژ لب ها SPF دارند؟

منابع:

  • کتاب دانستنی های میک آپ -اثر پائولا بیگون

مطالب مرتبط

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>