مرکز آموزش روبان پاسخ به سوالات متداول زیبایی و سلامت

سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

چه زمانی باید یک محصول آرایشی بهداشتی را دور بیندازم؟

به این سوال بسادگی نمی توان پاسخ داد زیرا هیچ گونه قوانین نظارتی و یا رهنمودهایی موافق با زمان انقضای محصولات آرایشی و بهداشتی و یا محصولات مراقبت های پوستی وجود ندارد. همچنین FDA قانون خاصی بر تولید هرآنچه از این محصولات را به هر اندازه تعیین نکرده است. شرکت های تولید کننده معمولا دوره ی دوام  و استقامت محصولاتشان را ارزیابی می کنند اما این ارزیابی ها هر یک سال و گاهی هر سه سال یکبار انجام می شوند. این ارزیابی ها زمانی نا مشخص تر خواهند بود که شرکت ها تنها به طور نمونه بر متغیرهایی نظیر دما(مانند دمای انجماد،درجه ی گرما) نظارت دارند. در این بررسی ها چگونگی استفاده ی مصرف کنندگان از محصولات اهمیت چندانی ندارد.

محصولات آرایشی که به شکلی نامناسب نگهداری می شوند به عنوان مثال: در معرض نور آفتاب می باشند،باز شدن غیر معمول و یا در معرض آلودگی قرار دارند(هر محصولی که در مکانی با خطر تقریبی ۱۰۰% آلوده شدن بسته بندی شده است)اساسا دوامی کمتر از یکسال خواهد داشت. از طرف دیگر محصولاتی که تحت شرایط ایده آلی نگهداری می شوند ممکن است مدت ها پس از تاریخ مصرف قابل استفاده باشند. تاریخ های کیفیت صادر شده ی دیگر محصول که ارتباطی با سنجش های دوام محصول نیز ندارند،مدت زمانی را که محصول پیش از خرید شما در قفسه بوده است  را ارائه نمی دهند.

لوازم آرایشی بهداشتی

در میان سایر محصولات آرایشی-بهداشتی محصولاتی کاملا طبیعی وجود دارند که احتمالا دارای عمر مفید کوتاهی می باشند که شامل مواد گیاهی بوده و این امر منجر به تکثیر باکتری در محصول می شود

بنابراین با توجه به نکات ذکر شده چه را باید انجام دهید!

بطور کلی بهتر است لوازم آرایشی و بهداشتی را که در اطراف چشمتان استفاده می کنید(به عنوان مثال: ریمل) پس از ۴ تا ۶ ماه کنار بگذارید و مصرف محصولات پوستی مانند( مرطوب کننده ها و تثبیت کننده های آرایشی) پس از ۱ تا ۲ سال متوقف کنید. زمان کنار گذاشتن محصولات آرایشی اطراف چشم از سایر محصولات محدود تر می باشد زیرا این محصولات در مدت استفاده مکررا در معرض آلودگی قرار می گیرند واین امر منجر به آلودگی و عفونت چشم ها می شود. بر طبق توصیه برخی از کارشناسان در این صنعت بهتر است ریمل را پس از سه ماه از تاریخ خرید جایگزین نمود. برخی از مواد ضروری دیگر که به آن اشاره شده است عبارتند از : چنانچه ریمل خشک شد آن را دور اندازید، به ریمل آب اضافه نکنید و حتی بدتر از برق لب برای مرطوب شدن آن استفاده نکنید. زیرا محصول آلوده به باکتری خواهد شد. چنانچه چشمان شما عفونت دارند بلافاصله با پزشک مشورت کرده و مصرف محصولات آرایشی ناحیه چشم را متوقف کنید و محصولاتی را که پیش از ابتلا به عفونت از آن ها استفاده می کردید دور اندازید.

 

عناوین جایگزین:

  • انواع محصولات آرایشی  را تا چه زمانی میتونیم مصرف کنیم؟
  • تاریخ انقضای محصولات آرایشی بهداشتی به چه شکل می باشد؟

منابع:

  • کتاب دانستنی های میک آپ -اثر پائولا بیگون

مطالب مرتبط

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>