مرکز آموزش روبان پاسخ به سوالات متداول زیبایی و سلامت

سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

ماکیاژ چیست؟ و روش آن چگونه می باشد؟

کلمه‌ی ماکیاژ maquillage به زبان فرانسه بوده و  به معنای زیبا سازی، مناسب‌سازی صورت به کمک مواد رنگ کننده است. این روش برای مخفی کردن لکه‌های رنگی، کک و مک، ناهمواری‌های پوست و جای زخم‌ها بکار می‌رود. به‌ وسیله گریم می‌توان فرم صورت، بینی، چشم‌ها و … را دگرگون نمود. ماکیاژ (گریم) صحیح، صورت را با طراوت و سالم‌تر جلوه می‌دهد. اساس آرایش، رعایت حدود طبیعی اندام‌های چهره است. در آرایش باید حدود طبیعی و لازم را دقیقا احساس و رعایت کرد. آرایش بیش از حد صورت را غیر طبیعی و عروسک‌گونه می‌سازد و باعث جلب توجه بی‌مورد خواهد شد که گاه زننده و نشانه کج‌سلیقگی نیز خواهد بود.هنر ماکیاژ براساس استفاده از کنتراست رنگها ولی مطابق هم، بنیاد نهاده شده است. تمام وسایل دکوری از جمله پودرها، رژ لب، رنگ، مژه، پلکها، مدادهای مخصوص و کرم‌های گوناگون باید با هم مطابق باشد و با رنگ چشم، مو، پوست، فرم صورت، سالیان عمر، اخلاق، لباس شخص، تابش نور و … همخوان و هماهنگ باشد. گریم مناسب همیشه منحصر بفرد است. باید همیشه مختصر، ظریف، (ضد چشمگیر) باشد.

ماکیاژ

ماکیاژ از کلمه انگلیسی make up گرفته شده است و به معنای زیبا سازی و مناسب سازی صورت به کمک مواد رنگ کننده است

روش ماکیاژ کردن چهره :

۱) برروی پوست تمیز، کرم اساسی زیر پودر بکشید. در انتخاب این کرم باید خصوصیات پوست را در نظر گرفت یعنی برای پوست خشک، کرم چرب و برای پوست چرب، کرم نیمه چرب استفاده کنید.
۲) کرم رنگی می‌تواند مقداری تیره‌تر یا روشن‌تر از پوست باشد.
۳) رنگ گونه را باید موافق تیپ و خصوصیات پوست انتخاب کنید. برای پوست‌های خشک، رنگ به شکل کرم و برای پوست‌های چرب از رنگهای خشک، به شکل پودر استفاده کنید.
۴) رنگ پودر باید متناسب با رنگ اساسی باشد.
۵) اطراف لب را با مداد مخصوص که رنگ آن نباید زیاد با رنگ رژ لب تفاوت داشته باشد، رنگ کنید. و به این وسیله به لبها فرم دلخواه بدهید. بعد بر روی لب قشر نازکی رژ لب بمالید.
۶) ابرو را با برس مخصوص، شانه کنید. بعد مداد با خطوط کوتاه موی مانند، به ابرو فرم بدهید.
۷) پلک‌ها را سایه بزنید.
۸) با قلم مو یا مداد چشم‌ها را سایه و خط بیندازید.
۹) مژه‌ها را با ریمل، رنگ کنید.
۱۰) تمام صورت را پودر بزنید.

عناوین جایگزین:

  • چطور صورت را به کمک مواد رنگ کننده  گریم  کنیم؟
  • برای مخفی کردن نقایص کاسمتیکی ( لکه های رنگی، ککو مک، ناهمواریهای پوست، محل زخم و خال ) چطوری آرایش کنم؟
  • مهمترین پایه برای آرایش چیست؟

منابع:

  • مجله اینترنتی زندگی

مطالب مرتبط

(2) نظر

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>